Restaurace varhan

manual

Od podzimu 2014 probíhá v kostele Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Ohří rekonstrukce barokních varhan, pocházejících z roku 1796. Tento hudební nástroj ohrožuje zejména červotoč, oxidační procesy a nečistoty. Na varhany mělo vliv rovněž neodborné přelaďování a dodatečná úprava píšťal. Některé součásti jsou již velmi opotřebeny, nebo zcela chybí. V těchto dnech probíhají práce zejména na hracím stole a pozitivu. Restaurování tohoto artefaktu je zásadní, jedná se totiž o doklad působení F. Müllera z Nepomyšle, který navazoval na tradici varhanářské dílny I. Schmidta v Lokti.

Na obnovu nástroje přispělo Ministerstvo kultury ČR, město Klášterec nad Ohří, Litoměřické biskupství a v neposlední řadě i společenství místních farníků. Všem mnohokrát děkujeme, pomoci si velmi vážíme.

logo  logoklasterec logobisk

Napsal Martin před dvěma roky v kategorii Bude.