Péče o naše kostely

Péče o naše kostely, dědictví předků, je vždy prioritou každé „živé“ farnosti. Tam se přeci scházíme na modlitbu a slavení eucharistie. Každý rok v rámci našich skromných možností a s velkou pomocí města Klášterec nad Ohří a dotací Ministerstva Kultury ČR a Ústeckého kraje něco opravíme. V posledních letech to byla již ukončená výměna střechy kostela Nejsvětější Trojice a stále ještě probíhající rekonstrukce historických varhan v témže kostele. Letos v srpnu vyměníme celou střechu fary. Budova fary je kulturní památkou a již dlouhou dobu nabyla možnost a prostředky na její údržbu a nutné opravy. Děkujeme proto všem za podporu a dotace.

20151125-104211

Nejenom velké opravy mají velký význam. Důležitá je i drobná údržba. Dnes jsme konečně sehnali firmu, která vyčistila všechny okapy a svody na hřbitovním kostele Panny Marie Utěšitelky. Za velmi náročnou a rizikovou práci jsme nemuseli nic platit. Mnohokrát děkujeme. Ještě stále jsou v našem okolí lidé dobrého srdce

okapykpm

Napsal Martin před měsícem v kategorii Rychlé zprávy.