Varhany kostela Nejsvětější Trojice - 2018

039-varhany-2018

041-varhany-2018

V letošním roce probíhala už 5. etapa opravy historických varhan kostela Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Ohří. Zhotovitelem díla je varhanářství – dílna z Krnova „Kánský – Brachtl“. Z radostí můžeme sdělit, že celkové opravy se velikými kroky blíží už ke konci, a příští rok měl by být posledním v probíhající opravě. Na podzim 2019 mělo by být to veliké dílo dokončeno, a slavnostně předáno k používáni. Samozřejmě, nelze při teto příležitosti zapomenout na všechny dobrodince a podporovatele, kteří svými dar pomáhají, aby se varhany po dlouhých letech mohly opět v plné kráse rozeznít v prostoru našeho kostele.
Proto děkujeme Vám všem, kterým leží na srdci oprava těchto varhan, za finanční pomoc a dotace. Zároveň prosíme o další podporu a modlitby, aby všechno proběhlo dle plánu.

Na financování opravy varhan se podílejí:

• Ministerstvo Kultury ČR
  • Město Klášterec nad Ohří
  • Biskupství litoměřické
  • společenství místních farníků
  • soukromí dárci (místní i ze zahraničí)

Všem upřímně děkujeme

Napsal před týdnem v kategorii Bylo.