Oprava střechy kostela Nejsvětější Trojice

strecha1

30.8.2016 začala dlouho očekávaná poslední etapa obnovy kostela Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Ohří.

Bude kompletně dokončena hlavní střecha, dále pak střechy nad Thunskou hrobkou, vchodem do sakristie, zvonice a přístřešky na bočních stranách kostela. Náklady na letošní etapu činí více než 540.000,–Kč.

logo-uk

Celá obnova střechy včetně této IV, poslední etapy byla podpořena Ústeckým krajem z Fondu rozvoje Ústeckého kraje „Program na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje pro rok 2016“

logoklasterec

Velkým dílem přispělo také Město Klášterec nad Ohří

logobisk

S financováním pomohlo i Biskupství Litoměřické

Obnova střechy byla financována i z příspěvků společenství farníků a soukromých dárců.

Všem upřimně děkujeme a jsme opravdu moc vděčni a rádi, že se za 4 roky podařilo obnovit celou střechu našeho krásného kostela.

strecha2

strecha3

strecha4

Napsal Martin před jedním rokem v kategorii Rychlé zprávy.