Nový betlém

Zhruba před rokem vzešla z řád farníků myšlenka na zakoupení nového betléma do našeho kostela Nejsvětější Trojice. Myslím si, že náš kostel si to opravdu po tolika letech zaslouží. Starý betlém je značně poničený a jeho sošky jsou složeny z několika různých betlémů. Všichni jistě vnímáme, že celkově nevypadá moc hezky.

Proto prosím Vás všechny, kterým leží na srdci udržování krásné tradice betléma v kostele o Vánocích, o pomoc a finanční příspěvky na nový betlém.

Od neděle 26. srpna 2018 bude možnost na tento cíl přispět do označené pokladničky v kostele nebo osobně po mši sv. v zákristii anebo na faře – Kostelní 97.

K zakoupení nového betléma potřebujeme kolem 1.000 EUR (přibližně 26,– tis. Kč), protože betlém bude zakoupený v Německu.

Věřím, že do letošních Vánoc tuto částku nasbíráme a na půlnoční bohoslužbě 24. prosince 2018 slavnostně posvětíme novy betlém.

Předem děkují Všem za pochopení a pomoc.

Betlem 600

Ukázka nového betléma z jiné farnosti

Napsal Martin před třemi týdny v kategorii Rychlé zprávy.