Křest dospělého člověka

V neděli 20. května se během Mše sv. konala v naší farnosti krásná událost. U příležitosti Slavnosti Seslání Ducha Svatého byl po víc jak roční přípravě přijat v řady věřících dospělý katechumen. Je to veliká událost a radost pro celé naše farní společenství. Naposledy se totiž křest dospělého člověka konal v naši farnosti před víc jak 7 lety – 23. října 2011.

Náš katechumen, t.j. čekatel na přijetí svátosti křtu, zároveň přijal i další svátosti a to sv. přijímání a svátost biřmování. Může také přistupovat ke svátosti smíření – zpovědi.

kriz

Modleme se proto za tohoto nově pokřtěného, ať mu Pan Bůh dá pevnou víru a potřebné milosti aby radostně od tohoto okamžiku prožíval svůj osobní vztah s živým Kristem a dokázal svědectvím svého života oslovit i další, kteří třeba o přijetí křtu teprve uvažují.

Prosím také všechny ostatní o modlitbu za už pokřtěné dospělé konvertity (t.j. ty kteří v dospělosti přijali víru) z Klášterecké farnosti aby jejích víra neochabla a aby byli schopní přijmout oběti, které přináší život z víry. Často se totiž po křtu stává, že po krátkém čase plném radosti a nadšení víra těchto nově pokřtěných vyhoří , a tím už nejsou schopni obětovat se pro Boha a jeho svatou církev, jak slibovali a vyznávali pří přijetí svátosti křtu. Lidově se tomu říká „víra na baterky“ – pokud jsou nabití tak svítí a hned jak přijde nějaká krize, tak se vzdávají svých povinností vyplývajících ze svátosti křtu. Taková je realita zdejší církve. Je proto zapotřebí opravdu modlit se a prosít Pana Boha za nově pokřtěné.

Pokud uvažujete přijmout svátost křtu anebo další svátosti, neváhejte obrátit se s dotazy na kněze. Po náležité přípravě se bude moci stát křesťanem.

Fotografie najdete v naší fotogalerii.

Napsal Martin před měsícem v kategorii Bylo.