Úklid Kostela Nejsvětější Trojice - Vánoce 2017

vyzdoba

12 prosince 2017 v našem kostele Nejsvětější Trojice probíhal úklid a zdobení na blížící se vánoční svátky. Na tuto „brigádu“ byli zvání všichni,  zvláště farníci, kteří cítí zodpovědnost za svou farnost a za kostel, ve kterém se scházíme na pravidelné bohoslužby. Poprvé na úklid přišlo víc mužů (5) než žen (3). Proto upřímně Vám děkuji za vaši obětavost a pomoc. Celá akce uklízení, zdobení stromků a betlema byla ukončena modlitbou za všechny,  kteří mezi nás nemohli přijít.

Napsal Martin před sedmi měsíci v kategorii Bylo.

Milá návštěva z Grossrückerswalde

Ve čtvrtek 16.11.2017 opět navštívili náš krásný farní kostel Nejsvětější Trojice přátelé z Německa, z partnerské obce našeho města, z Grossrückerswalde. Děkujeme za návštěvu.

imag2387

Napsal Martin před osmi měsíci v kategorii Bylo.

Vzpomínka na 17. listopad

V pátek 17.listopadu se konala v našem kostele Nejsvětější Trojice vzpomínková akce u příležitosti státního svátku „Den boje za svobodu a demokracii“. Studenti Gymnázia připravili kulturní program na připomenutí událostí „sametové revoluce“.

imag2399

Pořadatelem této akce je Město Klášterec nad Ohří ve spolupráci s Gymnáziem a naší farností.

Stránky MÚ Klášterec nad Ohří

Napsal Martin před osmi měsíci v kategorii Bylo.

Oprava střechy fary

Ve středu 13.9.2017 začala výměna střešní krytiny na budově fary v Klášterci nad Ohří. Původní krytina byla již dožitá a střechou zatékalo. Bude nahrazena stejnou pálenou taškou jako je na kostele Nejsvětější Trojice. Fotografie z průběhu akce najdete ve Fotogalerii.

imag2080

25.10.2017 byla oprava střechy dokončena.

imag2325

Na obnovu střechy této kulturní památky přispěl v roce 2017 Ústecký kraj částkou 175.000,–Kč z „Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje pro rok 2017“.

podporil-uk-logo-vodorovne-zelene-rgb

Obnova tohoto objektu je prováděna s využitím finančního příspěvku poskytnutého Ministerstvem kultury v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón

mk

Na obnovu tohoto pámátkově chráněného objektu připspělo Město Klášterec nad Ohří

kno

Napsal Martin před desíti měsíci v kategorii Rychlé zprávy.

Návštěvní řád kostela

Biskupství litoměřické vydalo Návštěvní řád kostela. Najdete ho v nabídce Menu.

Napsal Martin před desíti měsíci v kategorii Rychlé zprávy.

25. měděnecká pouť

9. a 10. září 2017 se konala v Měděnci 25. měděnecká hornická pouť. Sobotní mši sv. celebroval klášterecký farář otec Artur. Fotografie z pouti najdete ve fotogalerii.

imag2097

Napsal Martin před jedenácti měsíci v kategorii Bylo.

Oprava vnějšího osvětlení kostela N. Trojice

Dnes, 30.srpna 2017, bylo po delší době vyměněno venkovní osvětlení kolem kostela Nejsvětější  Trojice. Teď budeme opět moci ve večerních a nočních hodinách spatřit především ze silnice č. 13 ale nejenom odtud, náš farní kostel, tuto krásnou církevní stavbu – kulturní památku.

Děkujeme proto Městu Klášterec nad Ohří a firmě Elektro Novy Trade s.r.o z Klášterce nad Ohří (www.elektro-novy.cz) za provedení těchto finančně náročných práci.

opravasvetel

Napsal Martin před jedenácti měsíci v kategorii Bylo.