Nová okna na faře

Od úterý 18.9.2018 probíhala na budově fary výměna prvních šesti dřevěných špaletových oken. Jedná se o okna do ulice v prvním patře blíže ke kostelu Nejsvětější Trojice. Práce byly s pomocí Boží dokončeny.

okna

Další foto na farnost-klasterec.rajce.idnes.cz

Tento projekt byl spolufinancován Ústeckým krajem, přispěli také soukromí dárci, litoměřické biskupství a společenství místních farníků.

Všem upřímně děkujeme.

P.Artur

logo-uk                                        logobisk

Napsal před sedmi měsíci v kategorii Bylo.

Oprava hlavního oltáře v kostele Nejsvětější Trojice

8. září 2018 začaly v našem farním kostele Nejsvětější Trojice první přípravy restaurátorů k opravě hlavního oltáře.

oltar

Po dokončení opravy varhan, která začala v roce 2014 a pokud vše proběhne podle plánu skončí koncem roku 2019, bychom chtěli začít s opravou hlavního oltáře.

Od znovuotevření kostela v roce 2000 se na hlavní oltář restaurátoři vůbec nedostali. Proto doufáme,  že se teď konečně podaří začít i z touto opravou.

Ve fotogalerii jsou záběry z prvního měření oltáře.

Napsal před sedmi měsíci v kategorii Bude.

Letní duchovní zamyšlení

Městský ústav sociálních služeb Klášterec nad Ohří vydává časopis pro své seniory, čtvrtletník Náš domov.

Ve druhém čísle přináší na čtyřech stranách rozhovor s kláštereckým farářem Otcem Arturem, který se zde zamýšlí nad otázkami víry, pastorace, charity nebo života faráře v Čechách.

Časopis je k dispozici na stránkách MUSS

Napsal před devíti měsíci v kategorii Rychlé zprávy.

Letní prázdniny, 1.sv. přijímání a svátost biřmování

Všem farníkům a občanům našeho města přejeme krásné prožití letních prázdnin. Ať nás Panna Marie doprovází a chrání všude tam, kam pojedeme za odpočinkem a na dovolenou. Boží požehnání ať spočine v srdci každého z Vás.

prazdniny

Po letních prázdninách bych chtěl opět po roce nabídnout a zahájit roční přípravu malých dětí (min. od 2. třídy základní školy) na přijetí 1. sv. přijímání a pro mládež od 14 let a dospělé přípravu na přijetí svátosti biřmování.

Prosím rodiče a zájemce – už teď nad tím popřemýšlejte a kdo by měl zájem, ať se u mne přihlásí v kostele po nedělních bohoslužbách pro podrobné informace abychom mohli vytvořit aspoň nějakou malou skupinku.

Krásné léto a vraťte se všichni ve zdraví zpátky domů.

Napsal před desíti měsíci v kategorii Bude.

Žehnání nové cisterny kláštereckých hasičů

V sobotu 9. června se v parku u zámku konala mimořádná událost – žehnání nové cisterny pro Klášterecký Sbor Hasičů.

Na přímluvu sv. Floriána, patrona všech požárníků, jsme vyprošovali potřebné milosti pro naší místní jednotku a zároveň posvětili nové auto, aby dobře sloužilo dlouhá léta a pomáhalo zahraňovat lidské životy i majetek občanu našeho města.

autohasic

Informace o sv. Florianu

Video s novým autem

Napsal před jedenácti měsíci v kategorii Bylo.

Křest dospělého člověka

V neděli 20. května se během Mše sv. konala v naší farnosti krásná událost. U příležitosti Slavnosti Seslání Ducha Svatého byl po víc jak roční přípravě přijat v řady věřících dospělý katechumen. Je to veliká událost a radost pro celé naše farní společenství. Naposledy se totiž křest dospělého člověka konal v naši farnosti před víc jak 7 lety – 23. října 2011.

Náš katechumen, t.j. čekatel na přijetí svátosti křtu, zároveň přijal i další svátosti a to sv. přijímání a svátost biřmování. Může také přistupovat ke svátosti smíření – zpovědi.

kriz

Modleme se proto za tohoto nově pokřtěného, ať mu Pan Bůh dá pevnou víru a potřebné milosti aby radostně od tohoto okamžiku prožíval svůj osobní vztah s živým Kristem a dokázal svědectvím svého života oslovit i další, kteří třeba o přijetí křtu teprve uvažují.

Prosím také všechny ostatní o modlitbu za už pokřtěné dospělé konvertity (t.j. ty kteří v dospělosti přijali víru) z Klášterecké farnosti aby jejích víra neochabla a aby byli schopní přijmout oběti, které přináší život z víry. Často se totiž po křtu stává, že po krátkém čase plném radosti a nadšení víra těchto nově pokřtěných vyhoří , a tím už nejsou schopni obětovat se pro Boha a jeho svatou církev, jak slibovali a vyznávali pří přijetí svátosti křtu. Lidově se tomu říká „víra na baterky“ – pokud jsou nabití tak svítí a hned jak přijde nějaká krize, tak se vzdávají svých povinností vyplývajících ze svátosti křtu. Taková je realita zdejší církve. Je proto zapotřebí opravdu modlit se a prosít Pana Boha za nově pokřtěné.

Pokud uvažujete přijmout svátost křtu anebo další svátosti, neváhejte obrátit se s dotazy na kněze. Po náležité přípravě se bude moci stát křesťanem.

Fotografie najdete v naší fotogalerii.

Napsal před jedenácti měsíci v kategorii Bylo.

Setkání u kapličky v Ciboušově

p3261212

Spolek bývalých a současných obyvatel Ciboušova pořádá již 16. setkání u kapličky v Ciboušově.

Uskuteční se v sobotu 9. června 2018 v 11:00 hodin.

Napsal před dvanácti měsíci v kategorii Bude.