Oprava střechy fary

Ve středu 13.9.2017 začala výměna střešní krytiny na budově fary v Klášterci nad Ohří. Původní krytina byla již dožitá a střechou zatékalo. Bude nahrazena stejnou pálenou taškou jako je na kostele Nejsvětější Trojice. Fotografie z průběhu akce najdete ve Fotogalerii.

imag2080

25.10.2017 byla oprava střechy dokončena.

imag2325

Na obnovu střechy této kulturní památky přispěl v roce 2017 Ústecký kraj částkou 175.000,–Kč z „Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje pro rok 2017“.

podporil-uk-logo-vodorovne-zelene-rgb

Obnova tohoto objektu je prováděna s využitím finančního příspěvku poskytnutého Ministerstvem kultury v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón

mk

Na obnovu tohoto pámátkově chráněného objektu připspělo Město Klášterec nad Ohří

kno

Napsal Martin před sedmi měsíci v kategorii Rychlé zprávy.

Návštěvní řád kostela

Biskupství litoměřické vydalo Návštěvní řád kostela. Najdete ho v nabídce Menu.

Napsal Martin před sedmi měsíci v kategorii Rychlé zprávy.

25. měděnecká pouť

9. a 10. září 2017 se konala v Měděnci 25. měděnecká hornická pouť. Sobotní mši sv. celebroval klášterecký farář otec Artur. Fotografie z pouti najdete ve fotogalerii.

imag2097

Oprava vnějšího osvětlení kostela N. Trojice

Dnes, 30.srpna 2017, bylo po delší době vyměněno venkovní osvětlení kolem kostela Nejsvětější  Trojice. Teď budeme opět moci ve večerních a nočních hodinách spatřit především ze silnice č. 13 ale nejenom odtud, náš farní kostel, tuto krásnou církevní stavbu – kulturní památku.

Děkujeme proto Městu Klášterec nad Ohří a firmě Elektro Novy Trade s.r.o z Klášterce nad Ohří (www.elektro-novy.cz) za provedení těchto finančně náročných práci.

opravasvetel

Mše v Okounově

V sobotu 26. srpna 2017 se v Okounově v kostele sv. Vavřince konala mše svatá. Mše byla v českém a německém jazyce.

mseokounov

Další fotografie ve fotogalerii

Klášterecké hudební prameny 2017

dsc-0132

Ve čtvrtek 6.7.2017 se v našem kostele Nejsvětější Trojice konal Sváteční koncert, na kterém vystoupili houslista Jaroslav Svěcený, trumpetista Ladislav Kozderka a na varhany a virginal hrála Michaela Káčerková. Koncert je součástí již třináctého ročníku hudebního festivalu Klášterecké hudební prameny.

Více fotografií ve fotogalerii

Napsal Martin před desíti měsíci v kategorii Bylo.

První Svaté přijímání

mg-6296

18.6.2017 přistoupily po čtyřech letech děti z naší farnosti k prvnímu Svatému přijímání. Tentokrát prožívali svůj výjimečný den Adam Dzurik a Jiří Kryštof Jedlička. Oba chlapci se na tento svátek pod vedením otce Artura pečlivě rok připravovali. K slavnostním okamžikům přispěl i vyzdobený kostel a varhanní doprovod. Žalm v podání obou chlapců jistě vehnal slzy dojetí do očí nejednoho farníka či hosta.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Napsal Martin před desíti měsíci v kategorii Bylo.